Medžiagų charakteristikos

Medvilnė

Augalinis pluoštas, gaunamas iš vilnamedžio. Iš medvilnės pagaminti tekstilės audiniai yra orui pralaidūs, minkšti. Medvilninė apranga yra plačiausiai pasaulyje naudojama natūralaus pluošto apranga.

Organinė medvilnė - medvilnė, kuri yra sertifikuota auginti nenaudojant jokių sintetinių žemės ūkio chemikalų, tokių kaip trąšos ar pesticidai. Tekstilė iš šios medvilnės ypatingai minkšta ir gerai priglundanti.

Vilna

Vilna yra tekstilės pluoštas, gaunamas iš avių ir kitų gyvūnų. Jis yra šiltas, patvarus, bei puikiai garinantis drėgmę pluoštas. Vilna gali sugerti net 30 procentų savo svorio drėgmės ir ją išgarinti, tuo pačiu pašalindama nemalonius kvapus. Vilna, dėl savyje turimo lanolino turi antibakterinių savybių, todėl puikia tinka net alergiškiems žmonės. Atlikti tyrimai rodo, kad vilna yra 7 kartus atsparesnė dėvėjimuisi nei medvilnė ir net 10 kartų nei šilkas.

Merino vilna – tai aukščiausios kokybės merinosų avių vilna. Merino vilnos tekstūra – be galo švelni ir minkšta, todėl labai tinka vaikučių ar šiaip jautrių vilnos šiurkštumui žmonių drabužiams megzti. Kaip ir kitų avių vilna, merinosų vilna turi savyje natūralaus riebalo lanolino, kuris pasižymi antibakterinėmis savybėmis, puikiai sugeria ir garina drėgmę.

Bambuko pluoštas

Jis pagamintas iš pluošto, išgauto iš bambuko augalo, kuris auga natūraliai ir greitai. Žinoma, kad bambukas gerina dirvožemio derlingumą, mažina dirvožemio eroziją ir sugeria CO2. Be to, jis natūraliai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl jį auginant nereikia naudoti pesticidų.

Elastanas

Tai audinys, išgaunamas iš cheminio pluošto. Dėl savo savybių dažnai naudojamas kaip priedas kitų audinių gamyboje. Elastanas yra ypatingai tamprus, jis gali išsitempti iki 500% iš savo pirminės būsenos ir sugrįžti atgal. Audiniai, kurių sudėtyje yra elastano yra tvirti, lengvai prižiūrimi, jie daug mažiau glamžosi, lyginant su natūraliais audiniais. Elastanas veikiamas prakaito praranda elastingumą, todėl rūbus, kurių sudėtyje yra šio audinio, rekomenduojama reguliariai skalbti. Rūbus su elastanu galima skalbti rankomis arba skalbimo mašinoje.

Poliesteris

Audinys, pagamintas iš susintetintų polimerų. Šis audinys metų metais buvo naudojamas drabužių (sijonų, kelnių, švarkų ir skrybėlių) arba namų tekstilės, tokios kaip lovos antklodės, paklodės ar net pelės kilimėlių gamybai. Poliesteris yra garsus tuo, kad greitai džiūva, lengvai plaunamas ir ilgai išlaiko esamą formą. Nors visame pasaulyje labiausiai vertinami natūralūs audiniai, tokie kaip vilna ar medvilnė, poliesteris kai kuriais atvejais turi pranašumų net prieš juos. Šis audinys beveik nesiglamžo ir yra lengvai lyginamas, ilgai išlaiko spalvas ir nenusiskalbia. Dėl šių priežasčių poliesteris neretai įaudžiamas ir į natūralius audinius taip suteikdamas jiems geresnių savybių. Sintetiniai audiniai taip pat gali geriau apsaugoti nuo drėgmės, vėjo arba kitų aplinkos veiksnių nei iš augalų išgaunami audiniai. Iš poliesterio gaminama didžioji dauguma sportinių rūbų, nes jie šildo, sugeria drėgmę, tačiau kartu ir greitai džiūsta.

Flisas. Tai „sintetinė vilna: pagaminta iš poliesterio. Viena iš teigiamų jo savybių – atsparumas drėgmei, drėgmės garinimas, esant tam tikram storumui – vėjo sulaikymas. Vandens negeriantis audinys veikiamas lietaus ir prakaito nesunkėja, greit džiūsta, ne taip greit atsiranda blogas kvapas nes nesiveisia bakterijos, lengvas, nereikalauja priežiūros. Be to šis audinys be galo šiltas mat turi talpias “oro poras” kurios sandėliuoja šiltą orą, taip izoliuodamos kūną. Flisas gaminamas įvairių storių todėl jį galima naudoti tiek kepurių, rūbų išorėie, tiek pamušalui. Flisas minkštas, malonus liesti, todėl dažnai naudojamas tokiose vietose kur drabužis liečiasi su kūnų, pavyzdžiui vidinėje apykaklės pusėje. Audinys atsparus trinčiai ir ilgalaikiam poveikiui.

Poliakrilas

Tai sintetinis pluoštas, pasižymintis patvarumu ir elastingumu. Nesiglamžo, nesugeria drėgmės, dėl to daro drabužį patvaresniu.

Poliamidas

 Sintetinis pluoštas, dar vadinamas kaprolonas ir neilonas. Poliamidas pasižymi tvirtumu ir kietumu, nesiglamžo, elastingas, tvirtas, stiprus, neplyšta. Tačiau labai elektrinasi, neatsparus šviesai, greitai blunka. Poliamidas dažniausiai naudojamas kaip priedas su natūraliais pluoštais. Jis suteikia gaminiui tvirtumo, ilgina tarnavimo laiką.

Poliuretanas

Tai sintetinis pluoštas, visai neseniai pradėtas naudoti tekstilėje. Pluoštas nelaidus orui, drėgmei, vėjui, tačiau elastingas ir lankstus. Priežiūra: Kadangi poliuretanas dažniausiai naudojamas paltinėse medžiagose, tai rūbus, turinčius poliuretano rekomenduojama valyti valyklose.

Thinsulate pluoštas

Pagaminta pagal Thinsulate technologiją, kuri ypatinga tuo, kad palaiko pastovią šilumą ir rankos nesudrėgsta. Aukščiausios klasės pluoštas, kurį gamina 3M firma. Dėl puikių savybių, kurias garantuoja gamybos technologija, Thinsulate® visame pasaulyje naudojamas kaip izoliacinis sluoksnis rūbams ir miegmaišiams, kurie sukurti naudoti net ekstremaliomis oro sąlygomis. Be kitų Thinsulate® privalumų jis pasižymi labai geromis izoliacinėmis savybėmis, nepaisant minimalios apimties, paprasta priežiūra ir ilgaamžiškumu, be to yra lengvas.

 

 

Norų sąrašas Meniu 0 0 €
Į viršų